Vakar Talsos startēja jaunā sezona Latvijas čempionāta 1.līgā florbolā vīriešiem, kur savā starpā tikās Talsu “NSS/Zerorisk” un “Saulkalne”. Pārāki šajā spēlē bija Salaspils florbolisti, uzvarot ar rezultātu 6:3. Par labāko spēlētāju šajā spēlē Talsu rindās tika atzīts Mariss Bergmanis, bet “Saulkalne” klubā - Ēriks Jarockis.

Šosezon 1.līgā startē 20 komandas, kas sadalītas divās grupās pa 10, rietumu un austrumu konferencēs. Šosezon dalībnieku lokā ir divas komandas no Igaunijas “EMU SK” un “Jogeva/Tahe”. 1.līgu šosezon atstājušas pērnās sezonas finālistes, “Irlava/Avant”, kas šosezon spēlē Elvi florbola līgā un “IMPAR/Limbaži”, kas apvienojušies ar vakardienas uzvarētāju, komandu “Saulkalne”.

Kopumā “Saulkalne” komandu šosezon veido 25 spēlētāji, no kuriem tikai 12 pērnajā sezonā spēlēja “Saulkalne” rindās. Komandā atrodas 7 spēlētāji, kas pērnajā sezonā spēlēja “IMPAR/Limbaži” komandā, tāpat komandai palīdz 8 spēlētāji no Elvi florbola līgas vienības Ogres “Vilki”. Tikmēr Talsu vienība starpsezonā nav mainījusi sastāvu, komandai nākuši klāt jaunie audzēkņi, kas sevi pierādījuši jauniešu čempionātos.

Vakardienas spēlē rezultāts tika atklāts jau 5.minūtē, kad pēc Tomasa Zonnes piespēles vārtus guva Edmunds Lauva. Spēles turpinājumā rezultātu izlīdzināja Talsu vienība, izceļoties 16 gadus jaunajam Marisam Bergmanim. Pusminūti līdz pirmā perioda beigām “Saulkalne” atguva vadību, precīzs bija Markuss Januševskis, panākot 2:1.

Otrā perioda sākumā “Saulkalne” vienība ātri dubultoja pārsvaru, bumbiņu vārtos raidīja Stefans Roberts Dimza, kurš tāpat kā Markuss Januševskis paralēli pārstāv Ogres “Vilki” vienību. Spēles turpinājums iezīmējās ar noraidījumiem, sākumā “Saulkalne” vienībai saņemot divus sodus pēc kārtas, Talsiem saņemot vienu. “Saulkalne” vienība spēlējot vairākumā ielaida vārtus, kad precīzs Talsu rindās atkal bija Bergamanis, panākot vienu vārtu starpību un rezultātu 2:3. Otrās trešdaļas beigās “Saulkalne” atbildēja ar diviem vārtu guvumiem, sākumā Patriks Brieže guva vārtus, bet, noslēdzoties otrajai trešdaļai, 5:2 jau panāca Adrians Mihailovs.

Spēles trešo periodu neveiksmīgāk sāka Talsu vienība, nopelnot trīs noraidījumus pēc kārtas, bet šo situāciju mainīja Roberts Armands Ragovskis, kurš guva vārtus mazākumā, panākot 3:5. Tie Talsu vienībai bija jau otrie gūtie vārti, spēlējot mazākumā. Spēles rezultāts ilgi nemainījās, līdz 3.minūtes līdz spēles beigām Kārlis Barons panāca 6:3 un Saulkalnei uzvara bija rokā. Spēles beigās vēl pie nesportiskā soda tika “Saulkalne” florbolists Edijs Hammers. Par labākajiem spēlētājiem šajā spēlē tika nosaukti Mariss Bergmanis “Talsu NSS/Krauzers” vienībā, kurš šajā spēlē izcēlās ar diviem vārtu guvumiem, kamēr “Saulkalne” komandā par labāko tika atzīts vārtsargs Ēriks Jarockis, kurš šajā spēlē tika galā ar 17 pretinieku metieniem.

Nākamo spēli “Talsu NNS/Krauzers” aizvadīs 25.septembrī, mājās tiekoties ar Liepājas “Kurši FSS” komandu, kamēr “Saulkalne” florbolisti aizvadīs savu pirmo mājas spēli Salaspilī, 27.septembrī tiekoties ar “RTU/Rockets” komandu.

1.līgā jau šodien turpinās mači, Cēsīs savā starpā tiekoties “Lekrings” un “Rubene-1” komandām.

Avots: piesportagalda.com